16:00-17:00

16:00-17:00


Børneteater : Pudemin - et sofastykke

20:00-22:00

20:00-22:00


Pædagog på afveje + En håndværkers beretninger (dobbelt show)

20:00-01:00

20:00-01:00


Loud n' Rowdy, GoatHawkBuffalo og Monotype

JulJuli AugAugust SepSeptember OktOktober NovNovember
uge
26
mandag
26
tirsdag
27
onsdag
28
torsdag
29
fredag
30
lørdag
01
søndag
02
uge
27
mandag
03
tirsdag
04
onsdag
05
torsdag
06
fredag
07
lørdag
08
søndag
09
uge
28
mandag
10
tirsdag
11
onsdag
12
torsdag
13
19:30
Copenhagen Trashzzfestival 2017-8th edition
fredag
14
lørdag
15
søndag
16
uge
29
mandag
17
tirsdag
18
onsdag
19
torsdag
20
fredag
21
20:00
Sommerhatten Improshow // One Small Step
lørdag
22
søndag
23
uge
30
mandag
24
tirsdag
25
onsdag
26
torsdag
27
fredag
28
lørdag
29
søndag
30
uge
31
mandag
31
tirsdag
01
onsdag
02
torsdag
03
fredag
04
lørdag
05
søndag
06
uge
31
mandag
31
tirsdag
01
onsdag
02
torsdag
03
fredag
04
lørdag
05
søndag
06
uge
32
mandag
07
tirsdag
08
onsdag
09
torsdag
10
fredag
11
lørdag
12
søndag
13
uge
33
mandag
14
tirsdag
15
onsdag
16
16:00
Børneteater : Pudemin - et sofastykke
20:00
Pædagog på afveje + En håndværkers beretninger (dobbelt show)
torsdag
17
fredag
18
20:00
Loud n' Rowdy, GoatHawkBuffalo og Monotype
lørdag
19
20:00
Falling Hazard + Monsters Of Rock jam
søndag
20
uge
34
mandag
21
tirsdag
22
onsdag
23
torsdag
24
fredag
25
lørdag
26
søndag
27
uge
35
mandag
28
tirsdag
29
onsdag
30
19:00
Indebrændt - Martin Nørgaard (testshow)
torsdag
31
fredag
01
17:30
Deprimeret Dampbarn // Zulu Comedy Festival 2017
19:00
Mixed Double // Zulu Comedy Festival
21:00
Hvis du har en lille time // Zulu Comedy Festival 2017
lørdag
02
19:00
Martin Zarp Show 2 // Zulu Comedy Festival
søndag
03
19:00
Mixed Double // Zulu Comedy Festival
21:00
SuperligaComedy // Zulu Comedy Festival 2017
uge
35
mandag
28
tirsdag
29
onsdag
30
19:00
Indebrændt - Martin Nørgaard (testshow)
torsdag
31
fredag
01
17:30
Deprimeret Dampbarn // Zulu Comedy Festival 2017
19:00
Mixed Double // Zulu Comedy Festival
21:00
Hvis du har en lille time // Zulu Comedy Festival 2017
lørdag
02
19:00
Martin Zarp Show 2 // Zulu Comedy Festival
søndag
03
19:00
Mixed Double // Zulu Comedy Festival
21:00
SuperligaComedy // Zulu Comedy Festival 2017
uge
36
mandag
04
21:00
Al Pitcher 'Sweden Syndrome' // Zulu Comedy festival 2017
tirsdag
05
19:00
Jahatten Impro // Zulu Comedy Festival
21:00
Carstensen & Løjmand 'Old School' // Zulu Comedy Festival 2017
onsdag
06
19:30
Smaskebask Impro // Zulu Comedy Festival
21:00
De nyeste Nye # 11 // Zulu Comedy Festival 2017
torsdag
07
21:00
Carsten Bang 'Alter Ego' (test show)
fredag
08
17:30
En gammel dreng bekender // Zule Comedy Festival 2017
19:00
UHA! Impro Comedy // Zulu Comedy Festival
22:30
Impro Shots // Zulu Comedy Festival 2017
lørdag
09
17:30
Pussy Jam // Zulu Comedy festival 2017
19:00
Jahatten & Porsdal & Klaskefar // Zulu Comedy Festival
21:00
Udenfor pædagogisk rækkevidde part 3 // Zulu Comedy Festival 17
søndag
10
uge
37
mandag
11
tirsdag
12
onsdag
13
torsdag
14
fredag
15
lørdag
16
søndag
17
uge
38
mandag
18
tirsdag
19
onsdag
20
torsdag
21
fredag
22
lørdag
23
søndag
24
uge
39
mandag
25
tirsdag
26
onsdag
27
torsdag
28
fredag
29
lørdag
30
søndag
01
uge
39
mandag
25
tirsdag
26
onsdag
27
torsdag
28
fredag
29
lørdag
30
søndag
01
uge
40
mandag
02
tirsdag
03
onsdag
04
torsdag
05
fredag
06
20:00
Defecto [support: tba] // Lygten St.
lørdag
07
20:00
Boys From Heaven release[special guests: Alexander Woods + Atlas]
søndag
08
uge
41
mandag
09
tirsdag
10
onsdag
11
20:00
Sannes Salon - Stand Up & Podcast Show - udsolgt
torsdag
12
fredag
13
lørdag
14
søndag
15
uge
42
mandag
16
tirsdag
17
onsdag
18
torsdag
19
fredag
20
lørdag
21
søndag
22
uge
43
mandag
23
tirsdag
24
onsdag
25
20:00
Daniel Sloss 'NOW' - BBCC
torsdag
26
fredag
27
lørdag
28
søndag
29
uge
44
mandag
30
tirsdag
31
onsdag
01
19:00
Danglish - Lygten Station
torsdag
02
fredag
03
lørdag
04
søndag
05
uge
44
mandag
30
tirsdag
31
onsdag
01
19:00
Danglish - Lygten Station
torsdag
02
fredag
03
lørdag
04
søndag
05
uge
45
mandag
06
tirsdag
07
onsdag
08
20:00
Sannes Salon - Stand Up & Podcast Show
torsdag
09
fredag
10
lørdag
11
søndag
12
uge
46
mandag
13
20:00
Luisa Omielan - Am I right Ladies?!.
tirsdag
14
onsdag
15
19:00
Danglish - Lygten Station
torsdag
16
fredag
17
lørdag
18
søndag
19
uge
47
mandag
20
tirsdag
21
onsdag
22
torsdag
23
fredag
24
lørdag
25
søndag
26
uge
48
mandag
27
tirsdag
28
onsdag
29
torsdag
30
fredag
01
lørdag
02
søndag
03