20:00-22:00

20:00-22:00


Kosmonauterne

19:00-05:12

19:00-05:12


#CARPARKCROWD PRE-PARTY

20:00-05:12

20:00-05:12


SHIMALAYA + HINKYPUNK

Koncert med Per Vers og stand up med Tony Law & SIMON MUNNERY d.6 juni.....billetter her: https://billetto.dk/da/events/bbcc-10-aars-jubilaeums-show
 
Koncert med Per Vers og stand up med Tony Law & SIMON MUNNERY d.6 juni.....billetter her: https://billetto.dk/da/events/bbcc-10-aars-jubilaeums-show
Kosmonauterne er i huset d.29.april....Impro comedy af bedste skuffe :-)
 
Kosmonauterne er i huset d.29.april....Impro comedy af bedste skuffe :-)
Lygten Station updated their cover photo.
 
Lygten Station updated their cover photo.
Dear Delusion, Ciccone Ritchie & The Kamshaft i aften kl.20...Kom glad!!!!!!
 
Dear Delusion, Ciccone Ritchie & The Kamshaft i aften kl.20...Kom glad!!!!!!
Fredag kl.20 : Hidden Orchard, Dogville & Anna Valgreen<br/>Endnu en smuk aften på Lygten!!
 
Fredag kl.20 : Hidden Orchard, Dogville & Anna Valgreen
Endnu en smuk aften på Lygten!!
What Among Wolves says...
 
What Among Wolves says...
D.23/4 kl.20. Fri entre!
 
D.23/4 kl.20. Fri entre!
Sommeren rykkede ind i dag B-)
 
Sommeren rykkede ind i dag B-)
Lygten Station updated their cover photo.
 
Lygten Station updated their cover photo.
AprApril MajMaj JunJuni JulJuli AugAugust
uge
14
mandag
30
tirsdag
31
onsdag
01
torsdag
02
fredag
03
lørdag
04
søndag
05
uge
15
mandag
06
tirsdag
07
onsdag
08
torsdag
09
20:00
Kung Fu på FilmStationen
fredag
10
20:00
MonoType + Blackbeat + Jet Black
lørdag
11
20:00
PHOEBUS CARTEL + PUPPET ARMS + EXELERATE
søndag
12
uge
16
mandag
13
20:00
Monday Improv Nights - English Show
tirsdag
14
onsdag
15
20:00
Jonatan Spang. support: Kasper Nielsen - UDSOLGT!
torsdag
16
fredag
17
lørdag
18
søndag
19
uge
17
mandag
20
20:00
Monday Improv Nights - ENGLISH SHOW
tirsdag
21
onsdag
22
20:00
*UDSOLGT* 'Single eller doubleshot 2' Mette Frobenius & Sebastian Dorset
torsdag
23
20:00
Frankenhooker - FilmStationen
fredag
24
20:00
HIDDEN ORCHARD + DOGVILLE + THE SHADOW OF
lørdag
25
20:00
CICCONE RITCHIE + DEAR DELUSION + THE KAMSHAFT
søndag
26
uge
18
mandag
27
20:00
Monday Improv Nights - ENGLISH SHOW
tirsdag
28
onsdag
29
20:00
Kosmonauterne
torsdag
30
19:00
#CARPARKCROWD PRE-PARTY
fredag
01
lørdag
02
20:00
SHIMALAYA + HINKYPUNK
søndag
03
uge
18
mandag
27
20:00
Monday Improv Nights - ENGLISH SHOW
tirsdag
28
onsdag
29
20:00
Kosmonauterne
torsdag
30
19:00
#CARPARKCROWD PRE-PARTY
fredag
01
lørdag
02
20:00
SHIMALAYA + HINKYPUNK
søndag
03
uge
19
mandag
04
20:00
Monday Improv Nights - DANSK Show
tirsdag
05
19:30
Lars Hjortshøj (test show) & Thomas Warberg
onsdag
06
20:00
Stand Up: Daniel-Ryan Spaulding is Out of Control!
torsdag
07
20:00
Zombie Udbrud på FilmStationen
fredag
08
20:00
SWINDLER + DIRETONE
lørdag
09
20:00
STATEMENT(DK) + HELL CITY(B)
søndag
10
uge
20
mandag
11
20:00
Monday Improv Nights - ENGLISH Show
tirsdag
12
19:30
Lars Hjortshøj (test show) & Thomas Warberg
onsdag
13
20:00
Stand Up: Open Mic. vært: Jonas Brøndum
torsdag
14
fredag
15
20:00
INFERIOR (S) + SCORTUM + INACAVE + PATAUS
lørdag
16
20:00
PALE COLLECTION + DANCING LIGHTS
søndag
17
uge
21
mandag
18
20:00
Monday Improv Nights - ENGLISH Show
tirsdag
19
19:30
Lars Hjortshøj (test show) & Thomas Warberg
onsdag
20
20:00
Stephen K. Amos 'Welcome to my world'
torsdag
21
fredag
22
lørdag
23
søndag
24
uge
22
mandag
25
20:00
Monday Improv Nights - ENGLISH Show
tirsdag
26
onsdag
27
20:00
Kosmonauterne
torsdag
28
fredag
29
lørdag
30
søndag
31
uge
23
mandag
01
20:00
De nyeste Nye - Jubilæums Edt. feat. Lars Bech and The Rattlesnakes
tirsdag
02
onsdag
03
20:00
Comedy Smack Down 10 års Jubilæums Show
torsdag
04
fredag
05
lørdag
06
20:00
Per Vers & Comedy: Tony Law (uk) Simon Munnery (uk)
søndag
07
uge
24
mandag
08
tirsdag
09
onsdag
10
torsdag
11
fredag
12
lørdag
13
søndag
14
uge
25
mandag
15
tirsdag
16
onsdag
17
torsdag
18
fredag
19
lørdag
20
søndag
21
uge
26
mandag
22
tirsdag
23
onsdag
24
torsdag
25
fredag
26
lørdag
27
søndag
28
uge
27
mandag
29
tirsdag
30
onsdag
01
torsdag
02
fredag
03
lørdag
04
søndag
05
uge
27
mandag
29
tirsdag
30
onsdag
01
torsdag
02
fredag
03
lørdag
04
søndag
05
uge
28
mandag
06
tirsdag
07
onsdag
08
torsdag
09
fredag
10
lørdag
11
søndag
12
uge
29
mandag
13
tirsdag
14
onsdag
15
torsdag
16
fredag
17
lørdag
18
søndag
19
uge
30
mandag
20
tirsdag
21
onsdag
22
torsdag
23
fredag
24
lørdag
25
søndag
26
uge
31
mandag
27
tirsdag
28
onsdag
29
torsdag
30
fredag
31
lørdag
01
søndag
02
uge
31
mandag
27
tirsdag
28
onsdag
29
torsdag
30
fredag
31
lørdag
01
søndag
02
uge
32
mandag
03
tirsdag
04
onsdag
05
torsdag
06
fredag
07
lørdag
08
søndag
09
uge
33
mandag
10
tirsdag
11
onsdag
12
torsdag
13
fredag
14
lørdag
15
søndag
16
uge
34
mandag
17
tirsdag
18
onsdag
19
torsdag
20
fredag
21
lørdag
22
søndag
23
uge
35
mandag
24
tirsdag
25
onsdag
26
torsdag
27
fredag
28
19:00
ImproLogen //Zulu Comedy Festival
21:00
Udenfor pædagogisk rækkevidde // Zulu Comedy Festival
lørdag
29
19:00
ImproLogen English show //Zulu Comedy Festival
21:00
'SID NED' Mark Brunsvig // Zulu Comedy Festival
søndag
30
19:00
AAA strawberry blonde og platin duo //Zulu Comedy Festival
uge
36
mandag
31
19:00
ImproLogen //Zulu Comedy Festival
21:00
Sanne Søndergaard 'SNAK' // Zulu Comedy Festival
tirsdag
01
19:00
Kvinde din SATAN-Kend din plads //Zulu Comedy Festival
onsdag
02
19:00
Kosmonauterne // Zulu Comedy Festival
21:00
'HELT BLÆST' Claus Reiss // Zulu Comedy Festival
torsdag
03
fredag
04
19:00
ImproLogen //Zulu Comedy Festival
21:00
Stand Up: Trine Munk 'Waking Up In Trees and Trucks' // Zulu Comedy Festival
lørdag
05
19:00
ImproLogen English show //Zulu Comedy Festival
21:00
Stand Up: 'Use the ForceBerg' // Zulu Comedy Festival
søndag
06
19:00
ImproLogen //Zulu Comedy Festival