20:00-20:37

20:00-20:37


Stand Up: Nikolaj Stokholm + 2

20:00-20:37

20:00-20:37


Rædselsfuld togtur fra FilmStationen

19:30-20:37

19:30-20:37


DREADLORD + FALL OF PANTHEON + HOLERICA (S) + METHODS OF MASSACRE (D) + DISINTEGRATED (J)

Copenhagen International Improv Festival: Onsdag d.16.apr. var Op og Ned i huset med longform improv, og med sig havde de MC OLLIE og Pede B.....Det var kanon!!
 
Copenhagen International Improv Festival: Onsdag d.16.apr. var Op og Ned i huset med longform improv, og med sig havde de MC OLLIE og Pede B.....Det var kanon!!
Lygten Station updated the event photo in Stand Up: Nikolaj Stokholm + 2.
 
Lygten Station updated the event photo in Stand Up: Nikolaj Stokholm + 2.
Lygten Station updated their cover photo.
 
Lygten Station updated their cover photo.
Lygten Station updated their cover photo.
 
Lygten Station updated their cover photo.
Grimner+ Barricade + Vanir = Fed lørdag!<br/>(Tak til Henrik Moberg Jessen Photography og Thorbjørn Kühl for bileder)
 
Grimner+ Barricade + Vanir = Fed lørdag!
(Tak til Henrik Moberg Jessen Photography og Thorbjørn Kühl for bileder)
Lygten Station updated their cover photo.
 
Lygten Station updated their cover photo.
AprApril MajMaj JunJuni JulJuli AugAugust
uge
14
mandag
31
tirsdag
01
onsdag
02
torsdag
03
fredag
04
lørdag
05
søndag
06
uge
15
mandag
07
tirsdag
08
onsdag
09
20:00
Stand Up:John Hastings (CAN) Anders Stjernholm (DK) & Claus Reiss (DK)
torsdag
10
20:00
Mænd i trikot på FilmStationen
fredag
11
20:00
CAMILLA BANG + SHE TALKS + BLACK STATION + BYVEJR
lørdag
12
20:00
VANIR + BARRICADE + GRIMNER + PECTORA
søndag
13
uge
16
mandag
14
20:00
COPENHAGEN IMPRO FESTIVAL - iO Improv Opening Show
tirsdag
15
20:00
SpecialKlassen (english show)
21:40
KunskapsKabarén - "Hold da kaft man" (S/DK)
onsdag
16
20:00
OP og NED + MC OLLIE + Special GUEST! - to personers impro comedy x Freestylerap
21:30
DEN UFORFÆRDEDE TRIO SLÅR TIL IGEN (Musical impro)
torsdag
17
20:00
KOSMONAUTERNE - Teatersport impro comedy
21:30
ALT PÅ ET BRÆT - "FESTENS MIDTPUNKT" Impro comedy
fredag
18
20:00
Festival International Final show
lørdag
19
20:00
IMPROLOGEN FINAL SHOW
søndag
20
uge
17
mandag
21
tirsdag
22
onsdag
23
20:00
Stand Up: Nikolaj Stokholm + 2
torsdag
24
20:00
Rædselsfuld togtur fra FilmStationen
fredag
25
19:30
DREADLORD + FALL OF PANTHEON + HOLERICA (S) + METHODS OF MASSACRE (D) + DISINTEGRATED (J)
lørdag
26
20:00
GOOD MEN FELL + MOM'S A MANNEQUIN + TELESCOPE FOR THE BLIND
søndag
27
uge
18
mandag
28
tirsdag
29
onsdag
30
20:00
Stand Up: Brun Onsdag
torsdag
01
fredag
02
20:00
RELEASEPARTY: ELECTRIC HELLRIDE + DECEPTION + PUSHING DAISY
lørdag
03
20:00
SIAMESE FIGHTING FISH + THE MONOLITH + STATE OF KATE
søndag
04
uge
18
mandag
28
tirsdag
29
onsdag
30
20:00
Stand Up: Brun Onsdag
torsdag
01
fredag
02
20:00
RELEASEPARTY: ELECTRIC HELLRIDE + DECEPTION + PUSHING DAISY
lørdag
03
20:00
SIAMESE FIGHTING FISH + THE MONOLITH + STATE OF KATE
søndag
04
uge
19
mandag
05
tirsdag
06
onsdag
07
20:00
Stand Up: Kim Nørgaard er Super elite motionisten
torsdag
08
fredag
09
20:00
STELLA BLACKROSE + STEREOATTACK + TRASH CANDY (SLO) + SKINNY VIOLET
lørdag
10
20:00
APHYXION + SIZEWEAR + DECAY OF EXISTENCE + DEVIL'S WORK
søndag
11
uge
20
mandag
12
tirsdag
13
onsdag
14
torsdag
15
20:00
KILLING GANDHI + MONSTERBOSS
fredag
16
20:00
SYREREGN (m. Langsyn og Dead Man Driving)
lørdag
17
20:00
THE KANDIDATE + HATEBANGER + JUSTIN HATE
søndag
18
uge
21
mandag
19
tirsdag
20
onsdag
21
torsdag
22
fredag
23
09:00
DAWN OF DEMISE + CORPUS MORTALE + DEUS OTIOSUS + FEROCITY +
lørdag
24
20:00
De Høje Hæle + X Teenage Rebels + Ståluld + TONS @ Lygten Station
søndag
25
uge
22
mandag
26
tirsdag
27
onsdag
28
torsdag
29
fredag
30
20:00
HARDCORE NIGHT! PAY NO RESPECT + I AM REVENGE + EVRA +TORMENT
lørdag
31
20:00
ZIRKUS
søndag
01
uge
22
mandag
26
tirsdag
27
onsdag
28
torsdag
29
fredag
30
20:00
HARDCORE NIGHT! PAY NO RESPECT + I AM REVENGE + EVRA +TORMENT
lørdag
31
20:00
ZIRKUS
søndag
01
uge
23
mandag
02
tirsdag
03
onsdag
04
torsdag
05
fredag
06
lørdag
07
20:00
THE KILLERHERTZ RELEASE
søndag
08
uge
24
mandag
09
tirsdag
10
onsdag
11
torsdag
12
fredag
13
lørdag
14
søndag
15
uge
25
mandag
16
tirsdag
17
onsdag
18
torsdag
19
fredag
20
lørdag
21
søndag
22
uge
26
mandag
23
tirsdag
24
onsdag
25
torsdag
26
fredag
27
lørdag
28
søndag
29
uge
27
mandag
30
tirsdag
01
onsdag
02
torsdag
03
fredag
04
lørdag
05
søndag
06
uge
27
mandag
30
tirsdag
01
onsdag
02
torsdag
03
fredag
04
lørdag
05
søndag
06
uge
28
mandag
07
tirsdag
08
onsdag
09
torsdag
10
fredag
11
lørdag
12
søndag
13
uge
29
mandag
14
tirsdag
15
onsdag
16
torsdag
17
fredag
18
lørdag
19
søndag
20
uge
30
mandag
21
tirsdag
22
onsdag
23
torsdag
24
fredag
25
lørdag
26
søndag
27
uge
31
mandag
28
tirsdag
29
onsdag
30
torsdag
31
fredag
01
lørdag
02
søndag
03
uge
31
mandag
28
tirsdag
29
onsdag
30
torsdag
31
fredag
01
lørdag
02
søndag
03
uge
32
mandag
04
tirsdag
05
onsdag
06
torsdag
07
fredag
08
lørdag
09
søndag
10
uge
33
mandag
11
tirsdag
12
onsdag
13
torsdag
14
fredag
15
lørdag
16
søndag
17
uge
34
mandag
18
tirsdag
19
onsdag
20
torsdag
21
fredag
22
lørdag
23
søndag
24
19:30
Carsten Bang 'DYRET' (prøve show)
uge
35
mandag
25
tirsdag
26
onsdag
27
torsdag
28
fredag
29
17:30
Wilma Mia - Impro Comedy Duo.
lørdag
30
19:00
'Single eller doubleshot' Mette Frobenius & Thomas Wivel
søndag
31